Кол-во книг: 87, статей - 128
Поиск по: статьям :: книгам


Тексты книг принадлежат их авторам и размещены для ознакомления

«к разделу        1.  2.  3.  4.  5.  6.

Місце країн – лідерів у світі

          Іртернаціоналізація господарського життя у другій половині ХХ ст. стала провідною тенденцією розвитку сучасної світової економіки. Однією з головних особливостей цього процесу є утворення великих зон впливу найбільш розвинутих країн. Вони стають своєрідними інтеграційними угрупуваннями, навколо яких об’єднуються інші держави, що забезпечує їм важливу роль у світовому господарстві й політиці.

        Європейський Союз на сьогодні є найбільшим економічно обгрунтованим об’єднання у світі держав, спільною рисою яких є приблизно однаковий ступень розвитку.

       Важливу роль в світовому господарстві та ЄС відіграють країни-лідери Європейського Союзу, до яких належать Велика Британія, ФРН, Італія та Франція.

       Це країни з високорозвинутою економікою, що здійснюють великий вплив на формування міжнародних економічних відносин. Традиційно вони є основоположниками створення більшості міждержавних організацій і блоків в галузях економіки, фінансів, банківської системи, окремих напрямках промисловості і сільського господарства.

     За розмірами виробництва, рівнем економічного і соціального розвитку ці країни посідають  одне з провідних місць в світі, також за розмірами ВВП.

 

Географічне положення

       Країни-лідери мають вигідне географічне положення в світі.

В основному вони розташовані в Західній Європі, окрім Італії, що знаходиться на Півдні.

       Великобританія розташована на островах Північно - Західної Європи. Їй належать острів Великобританія, частина острова Ірландія та довколишні острови. Країна поділяється на чотири історико-географічні області: Англію, Уельс, Шотландію та Північну Ірландію. Найближчими сусідами, що знаходяться на материку Євразія, є Франція та Бельгія.  На заході межає з Ірландією, що була 700 років колонією Великобританії.

       Франція лежить на Заході Європи. Крім континентальної частини, до її складу входить острів Корсика. Сусідство на півночі й сході з найрозвинутішою частиною Західної Європи, що простягнулась від Центральної Англії до Північної Італії.

       Німеччина лежить у центрі Західної Європи. Через її територію проходять важливі трансєвропейські шляхи як широтного, так і меридіального напрямків. Північний і південний кордони країн збігаються з природними рубежами, західні й східні відкриті і не раз являли собою театри воєнних сутичок.

«к разделу         1.  2.  3.  4.  5.  6.


Поиск по: статьям :: книгам
  Rambler's Top100
 
© 2013 Материалы этого сайта могут быть использованы только со ссылкой на данный сайт. | Статьи партнёров